Тренерка: Корицька Галина Романівна, завідувачка кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ "ЗОІППО" ЗОР, кандидатка філологічних наук, доцентка

МНЕМОТЕХНІКА ЯК СПОСІБ ОПТИМІЗАЦІЇ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Дистанційна форма

23/11-27/11. 2020

Тренерка: Ляшок Людмила Валеріївна, учителька-методистка Мелітопольської ЗОШ № 13

23-27 листопада 2020 р. проходив дистанційний тренінг «Мнемотехніка як спосіб оптимізації інтелектуальної діяльності учнів у процесі підготовки до ЗНО з української мови та літератури» (тренерки Галина Корицька, завідувачка кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР, к.філол.н., доцентка та Людмила Ляшок, вчителька української мови та літератури, заступник директора Мелітопольської ЗОШ № 13, учителька-методистка).Протягом п’яти днів 18 енергодарських філологинь пізнавали мнемотехнічні прийоми, моделювали електронний контент, мізкували над цифровими інструментами. Вдячні їм, що повірили... Креативні напрацювання матимуть продовження… (ідеї таки були сучасні!).

Релакс

Тема 2.1. Здоров’язбережувальна технологія мнемотехніки в контексті розвитку лінгвістичної та літературної предметних компетентностей здобувачів освіти.

Здоров’язбережувальна технологія мнемотехніки в контексті розвитку лінгвістичної та літературної предметних компетентностей здобувачів освіти” (презентація).

Інтерактивна вправа “Гарбузик із проблемами” (вправа).

Тема 2.2. Класифікація методів і прийомів мнемотехніки (за Г. А. Чепурним).

Класифікація методів і прийомів мнемотехніки (за Г. А. Чепурним)” (презентація).

Класифікація методів і прийомів мнемотехніки (додаток 2.2.1).

Тест “Гопак із пазлами” (тестова форма).

Тема 2.3. Цифровий інструментарій: можливості використання.

Відеоінструкції: Як створити й налаштувати Google-форму. Як створити завдання в Google Формі Як зібрати відповіді Google Форми Як додати розширення в Google Документ. Як створити хмаринку слів Як вбудувати хмаринку слів на сайт Як cтворювати класи в LearningApps

Як працювати в Google фото Як працювати в LearningApps. Як створити ребус Як створити qr-код Як створити пазл.

Відеоконсультації: "Як не загубитися серед Google-інструментів?"


Залікове завдання 2.

Тема 3.1. Моделювання на етапі засвоєння нового мовного чи літературного матеріалу навчальної ситуації з використанням мнемотехнічних прийомів за авторською структурою.

Активізація взаємозв’язків мовної та концептуальної картини світу носіїв мови в реальній навчальній ситуації (презентація).

Взаємозв’язок мовної і концептуальної картин світу (додаток 3.1.1).

Структура мовного концепту (додаток 3.1.2).

Моделювання на етапі засвоєння нового мовного чи літературного матеріалу навчальної ситуації з використанням мнемотехнічних прийомів за авторською структурою” (презентація).

Авторська структура навчальної ситуації (додаток 3.1.3).

Тема 3.2. Практикум. Альбом шпаргалок «Мої пам'яталки».

Практикум. Альбом шпаргалок «Мої пам'яталки»” (презентація).

Казка про Синього Птаха” (додаток 3.2.1). Визначення типу мислення.

Інтерактивна вправа “Мозкова чеберячка” (додаток 3.2.2).

Тема 3.3. Програма тренінгового асоціативного курсу («ТАК) для підготовки до ДПА та ЗНО з української мови та літератури «Скажи «ТАК» українській!»

Програма тренінгового асоціативного курсу (ТАК) для підготовки до ДПА та ЗНО з української мови та літератури «Скажи «ТАК» українській!» (презентація).

Авторська програма ТАК (лауреат у номінації «Освіта обдарованих» VІІІ Всеукраїнського конкурсу «Творчий учитель – обдарований учень» Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України) (програма).

Відеоінструкції: Як створити сайт Як розміщувати контент на сайт Як створити хмаринку слів

Залікове завдання 3.


Наші ідеї

Виконання умов створення проекту.

Умова 1.

  1. Продумайте тему проекту.

  2. Створіть на своєму Google-диску папку під назвою “Прізвище. Проект”, надайте доступ тренеру, ввівши покликання в “Таблиці досягнення”.

  3. У папці створіть Google-документ, дайте документу назву “Прізвище. Проект”, відкривши доступ для коментування, напишіть своє педагогічне кредо та вставте гіперпокликання на ресурс (блог, сайт), який Ви створили.

Умова 2.

  1. У створеному Google-документі запишіть тему проекту.

  2. У Google-документі зробіть покликання на ресурси, де вони знаходяться (наприклад: завдання “Знайди пари карток, за якими скриваються антонімічні зображення”).

Умова 3.

  1. Вбудуйте документ на сторінці сайту "Контент".

  2. Використовуючи jamboard, створіть плакат асоціацій, настроєвості.

Примітка.

1. Зайдіть за покликанням та наповніть валізу інструментами, які найбільше сподобалися, плануєите використовувати в майбутньому.

2. Зайдіть за покликанням і залишіть слід...